Sklep chwilowo nieczynny z powodu aktualizacji produktów

Previous slide
Next slide

Pieczątki firmowe

Treść pieczątki firmowej nie jest ściśle określona w żadnej ustawie. Co powinna zawierać? Najczęściej pieczątka firmowa zawiera nazwę przedsiębiorstwa, imię i nazwisko właściciela lub informację o rodzaju spółki. Oprócz tych danych pieczątka firmowa powinna zawierać adres siedziby firmy lub adres wykonywania działalności: ulicę, kod pocztowy oraz miejscowość. Kolejne dane na pieczątce firmowej to NIP i regon oraz numer BDO, jeśli firma posiada taki numer rejestrowy. Dodatkowymi informacjami na pieczątce są np.: numer telefonu, adres e-mail, lub strona www.

Pieczątka firmowa i jej zastosowanie

Należy pamiętać, że pieczątki firmowe służą również do zidentyfikowania przedsiębiorstwa i ułatwienia kontaktu z daną firmą dla urzędnika lub klienta firmy, dlatego dobrym zwyczajem jest umieszczanie w/w informacji. Pieczątka firmowa jest udogodnieniem dla przedsiębiorcy, który podczas składania podpisu nie musi przepisywać danych firmy. Wyrobienie jej jest więc niezbędne.

Pieczątki niewątpliwie stanowią reklamę danej firmy, dlatego w przypadku posiadania logo firmy dobrze jest umieścić logotyp na pieczątce. Wszystkie te element sprawią, że pieczątka będzie doskonałą wizytówką naszej firm. Ważne, żeby pieczątka była bardzo wyraźna, estetyczna i wykonana techniką, która zapewnia czytelność. Nasze pieczątki firmowe posiadają precyzyjne odbicia nawet małych (6 pkt) wyrazów, a automaty, których używamy, są najpopularniejsze na polskim rynku.

Bogaty wybór pieczątek firmowych

Pieczątki Numer 1 to oferta dedykowana przede wszystkim Klientom, którzy poszukują wysokiej klasy pieczątek do firmy w atrakcyjnych, przystępnych cenach. Interesuje Cię wyrobienie pieczątki firmowej? Bardzo dobrze trafiłeś! Oferujemy zarówno popularne datowniki, jak i pieczątki z logo oraz hasłem firmy. Co więcej? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną propozycję – pieczątki firmowe lekarskie, wykorzystywane m.in. do akceptacji recept lub zwolnień pracowniczych. Dostępne w ofercie naszego sklepu pieczątki lekarskie są w pełni funkcjonalne, łatwe w użyciu i wytrzymałe. Jeśli masz jeszcze więcej pytań związanych z takim zagadnieniem, jak: co powinna zawierać pieczątka firmowa i jakie dane są niezbędne, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy!

Pieczątki firmowe – dlaczego są tak istotne?

Posiadanie pieczątki firmowej jest niezbędne w codziennym prowadzeniu firmy. Odbita pieczątka na fakturze lub innych dokumentach uwiarygadnia źródło ich pochodzenia, a także ułatwia i przyspiesza pracę, ponieważ nie ma potrzeby ręcznego wpisywania wszystkich danych. Pieczątka firmowa, która zawiera logo firmy może również pełnić funkcję reklamową. Pomimo braku prawnego obowiązku posiadania pieczątki przez przedsiębiorców, warto w nią zainwestować, gdyż jest to bardzo wygodne i pomocne na co dzień rozwiązanie, a koszt jej wyrobienia nie jest wysoki.

Pieczątka firmowa a obowiązek jej posiadania

Używanie pieczątek przez przedsiębiorców jest raczej powszechne i niezbędne podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Wiadomo, że jest ona przydatna przy wystawianiu dokumentów, podpisywaniu wniosków oraz deklaracji. Jednakże, czy posiadanie pieczątki regulowane jest przez prawo, czy jest to jedynie wymóg stawiany przez urzędników?

Według przepisów prawa nie istnieją żadne regulacje dotyczące nałożenia na przedsiębiorców obowiązku posiadania pieczęci firmowej. Zatem osoba prowadząca działalność gospodarczą może sama dokonać wyboru, czy pieczątka firmowa jest jej potrzebna i czy opłaca się inwestować w zakup takiej pieczątki.

Choć regulacje prawne formalnie nie nakładają obowiązku posiadania pieczęci firmowej, to procedury administracyjne i bankowe zazwyczaj czynią niezbędnym wyrobienie pieczęci w procesach rejestracji firmy, czy składania deklaracji. Na wielu drukach urzędowych widnieje napis „podpis i pieczęć przedsiębiorcy”, jednak według wykładni prawa potwierdzeniem oświadczenia osoby jest podpis, a nie pieczęć.

Pieczątki firmowe – co oferujemy?

W naszej ofercie znajdą Państwo pieczątki w różnej kolorystyce, obudowie oraz z czterema różnymi kolorami tuszu. Zamawiając nasz produkt należy dokonać odpowiedniego wyboru najpierw rodzaju pieczęci, która będzie spełniała oczekiwania zamawiającego, tuszu, następnie wzoru odbicia, który w zależności od dokonanego wyboru będzie różnił się liczbą linijek. W oknie dedykowanym dodatkowym treściom należy umieścić napis, który ma widnieć na pieczęci. Resztą zajmuje się nasza firma, a Państwo po odebraniu zamówienia mogą cieszyć się nową pieczątką.

Jakie pieczątki firmowe wybrać?

Szeroki wybór możliwości sprawia, że nasi klienci nie wiedzą jakie pieczątki firmowe wybrać. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wymiary odbicia, które umożliwią wykonanie spersonalizowanych wersów. Nie bez znaczenia pozostaje wytrzymała obudowa. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele  COLOP PRINTER COMPACT 20 z ilością wersów do 5 linijek, obudowa TRODAT 3912 mieszcząca tekst do 6 linijek, bądź minimalistyczne rozwiązanie z zalecaną ilością wersów do 3 linijek. Świetnym wyborem są pieczątki firmowe z zatyczką, która chroni gumę przed zniszczeniem, ale również skutecznie zabezpiecza przed zabrudzeniem. Nasi klienci chętnie decydują się na obudowę wraz z okienkiem ze wzorem odbicia, szczególnie jeśli korzystają z kilku pieczątek, na przykład personalnej i firmowej. Dla instytucji państwowych niezależnie od specyfiki działalności istotnym wyborem jest pieczątka datownik. Najlepiej jeśli obudowa jest wystarczająco stabilna a rękojeść pozwala na precyzyjne odbicie tuszu. Model TRODAT 5030 to świetny wybór.

Małe i praktyczne pieczątki firmowe

Krótka nazwa firmy i zwięzłe personalia pozwalają na wybór pieczątki o mniejszej obudowie. Mieszcząca do 3 linijek znaków pieczątka WAGRAF Polan 1s przyda się na okolicznościowy tekst, bądź typowo imienną pieczęć. Podobnie jak TRODAT 4910, którą rekomendujemy dla przedstawicieli zawodów medycznych. Lekka i wytrzymała obudowa pozwala na precyzyjne odbicie i zagwarantuje możliwość bezpiecznego transportowania pieczątki firmowej w torbie czy teczce. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oferujemy zróżnicowany kolor tuszu odbicia pieczątki, a także projekt. W ramach usług bez dodatkowych kosztów mamy kilka wzorów z uwzględnieniem ilości tekstu, a także prezentacji estetycznej. Oferujemy również możliwość wyboru indywidualnego wzoru za dodatkową opłatą. Przed wykonaniem w czasie zakupu mogą Państwo zaznaczyć opcję akceptacji projektu, co nieco wydłuży realizację, a także dodać uwagi do zamówienia, które pomogą jeszcze bardziej spersonalizować pieczątki firmowe dostosowując między innymi kolor obudowy.

Zobacz również: Pieczątki imienne | Pieczątki lekarskie

PROMOCJA!

Naklejki laminowane 2 szt. do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego o wymiarach 65 x 65 mm. Złóż zamówienie, a naklejki otrzymasz za darmo!

Sklep chwilowo nieczynny w związku z aktualizacją produktów

Zapraszamy wkrótce